• přípravná třída

OD ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021 OTVÍRÁME PŘI NAŠÍ ŠKOLE  PŘÍPRAVNOU TŘÍDU.

Do této třídy se přihlásilo 18 dětí, zařazeno bylo podle nastavených kritérií 15. Třída bude otevřena od v nové budově základní školy.

Povede ji paní učitelka Drahomíra Nováková, která má s vedením přípravné třídy mnohaleté zkušenosti.

V dokumentu Informace_pro_rodice_budouci_pripravne_tridy.doc naleznete informace, se kterými byli rodiče seznámeni na schůzce 17. 6. 2020. Najdete tam seznam pomůcek, informace k 1. školnímu týdnu atd.

V odkazu je k dispozici Školní vzdělávací program pro přípravnou třídu Poznavame_zivot_-_prirpavna_trida_ZS.docx, který bude od 1. 9. 2020 součástí Školního vzdělávacího programu základní školy.

Přípravnou třídu DOPORUČUJEME všem dětem s odkladem školní docházky.

Je mezistupněm mezi předškolním a základním vzděláváním a je bezplatná. Nezapočítává se do povinné školní docházky, děti se neklasifikují.

Hlavním cílem je připravit děti na první třídu základní školy.

Do přípravné třídy se mohou přihlásit i děti, které byly u zápisu v jiné škole. Pokud bude v této třídě dostatek míst po obsazení spádovými dětmi, bude možno je přijmout k doplnění do počtu 15 dětí.

Je určena pro děti:

• s odkladem školní docházky
          • s jazykovým znevýhodněním (děti cizinců)
          • s grafomotorickými obtížemi
          • se sníženou koncentrací pozornosti
          • s logopedickými obtížemi
          • s poruchou koordinace pohybu
          • se zrakovou či sluchovou vadou, případně s jiným zdravotním oslabením nebo znevýhodněním

Kritéria pro přijetí na základě žádosti rodičů:

1. doporučení poradenského zařízení - odklad školní docházky  8 b.
          2. doporučení poradenského zařízení - jiné důvody                     5 b.
          3. dítě ze spádové oblasti školy Prahy-Zličína                             5 b.
          4. dítě z naší MŠ                                                                           5 b.
          5. dítě zapsané v naší škole k základnímu vzdělávání                 1 b.
          6. sourozenec navštěvuje ZŠ nebo MŠ Praha-Zličín                   1 b.

V případě shody bodů žadatelů rozhoduje termín doručení přihlášky potvrzené pedagogicko-psychologickou poradnou.

Obsah vzdělávání:

prohlubování návyků sebeobsluhy a hygieny, rozvoj sociálních a komunikačních dovedností, utváření hrubé a jemné motoriky, cvičení soustředění a naslouchání, utváření základních matematických představ, orientace v čase a v prostoru, podpora estetického projevu dětí.

Přihláška do přípravné třídy:

U zápisu do 1. tříd nebo individuálně po předchozí domluvě. Je také ke stažení na webových stránkách školy pod záložkou ZŠ, Přípravná třída nebo v odkazu nahoře na této stránce

Další informace:

možnost navštěvovat školní družinu (ranní či odpolední) v návaznosti na provoz přípravné třídy (za stanovený měsíční poplatek)

možnost stravování ve školní jídelně (za poplatek stanovený školní jídelnou)

Počet dětí ve třídě: 10-15

Organizace docházky: 8:00 – 11:40 hod.

Režim dne:

7:40 - 8:00 Scházení se dětí v přípravné třídě

8:00 - 8:45 Komunikační kruh s protažením těla, řízené činnosti

8:45 - 9:00 Hygiena, svačina

9:00 - 9:45 Řízené činnosti, individuální práce

9:45 - 10:00 Hygienická přestávka

10:00 - 10:40 Řízené činnosti, individuální práce

10:40 - 11:40 Pobyt venku (v případě příznivého počasí a stavu ovzduší)

ŠVP:

Vzdělávací program pro přípravnou třídu je vypracováván v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem. Dílčí vzdělávací cíle vyjadřují očekávané dílčí výstupy vzdělání.

Formy a metody práce:

individuální, spontánní, řízené