• Sběr papíru – výsledky

• 30. 9. 2020

Za krásné 8. místo ze všech zúčastněných škol jsme dostali bonus 3000 Kč.  Díky Vám dostala škola za sběr papíru 11 664 Kč + 3000 Kč = 14 664 Kč. Na sběru se podílela i školka. Peníze budou spravedlivě rozděleny.  Všem moc děkujeme za úžasnou spolupráci ve sběru papíru.  Vyhlášení vítězů proběhlo v pátek 25.9. 2020 školním rozhlasem.  Ceny budou předány vítězům individuálně v dalších dnech.

1.  Tereza Vaňková 2.C
          2.  Zachariáš Vítek 2.A
          3. Sofie Špilerová 3.A
          4. Mariana Kaizrová 6.B
          5. Adéla Koptová 3.B
          6. Martin Brodský a David Brodský 6.A
          7. Natálie Baťha 6.B
          8. Michael Šiktanc a Alžběta Šiktancová 6.B
          9. Veronika Plachá 3.A
          10. Michael Lukáš 6.A

První 3 místa dostanou větší odměnu. Dalších 7 žáků dostane menší odměnu. Všech 10 žáků podnikne nějaký výlet, ale až se situace uklidní.  Minulý rok se výlet nekonal, proto i vítězové z minulého roku pojedou na výlet.  Kdo vyhrál podruhé, tak dostane ještě další odměnu.  Ostatní peníze škola využije na vybavení školy.

• Informace k volnočasovým aktivitám lektorů ZŠ Zličín

• 26. 9. 2020
        • Kroužky vedené zaměstnanci ZŠ zahájí svou činnost v týdnu od 5. října 2020. Podrobnější informace dostanete emailem od lektora dané aktivity v následujícím týdnu. Pokyny k platbě v dokumentu Prehled_plateb-krouzky_ZS_2020-21.docx​​​​​​​. Úhrada do 5. října 2020, netýká se žáků, kteří mají platbu převedenou z minulého školního roku. Případné změny a opatření k volnočasovým aktivitám oznámíme na webu ZŠ nebo emailem.

Informace a přihlášky k aktivitám externích lektorů poskytují jednotlivé organizace, nikoliv ZŠ!

• Informace k pátku 25. 9. 2020

• 23. 9. 2020
        • Základní škola Praha 5 - Zličín neplánuje na pátek 25. září ředitelské volno. Výuka i odpolední družina budou probíhat v obvyklém režimu.

• MANUÁL PRO RODIČE – NEJEN ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

• 22. 9. 2020
        • Na školní stránce Edupage

se vám otevře dialogové okno pro přihlášení.

Vaše přihlašovací jméno je váš e-mail, poprvé zadáte „Neznám přihlašovací jméno nebo heslo“, do níže uvedeného dialogového okna zadáte váš kontaktní e-mail, který používáte v komunikaci se školou (musí být zadán ve školní matrice) a zvolte volbu „Poslat“.

Na tento e-mail vám systém odešle nejprve ověřovací kód, ten zadáte do dalšího okna, odešlete a teprve poté! Vám přijde na váš email heslo. To si vložíte do přihlašovacího dialogového okna a odkliknete. Heslo si následně hned můžete upravit vpravo nahoře (rozkliknete Jste přihlášen jako…. V záložce Můj profil).

Do mobilního telefonu si stáhněte aplikaci Edupage z Google play pro Android

a pro Apple AppStore a opět se přihlásíte.

Budou se vám zobrazovat

1. Zprávy – o akcích třídy a školy
          2. Známky – PROSÍME PODEPISOVAT!
          3. Domácí úkoly
          4. Docházka – využívejte k zadávání omluvenek
          5. Suplování – ve třídě vašeho dítěte
          6. Galerie – tam mohou učitelé přidávat fotografie, videa aj.
          7. Třídní kniha – zde si můžete zobrazit probírané učivo, pokud ho učitelé zapíší
          8. Jídelní lístek – zatím nevyužíváme, až dáme do provozu, budeme vás informovat

Velmi vás prosím o zpětnou vazbu – nyní podepisování známek, abychom viděli, že nový komunikační kanál funguje. Doufáme, že se osvědčí a bude ho brzy využívat celá škola.

Od letošního školního roku zachováváme papírové ŽK pouze pro 1-.3. třídu.

Děkujeme za spolupráci   Mgr. Vladimíra Šimáčková

• Vydávání čipů k vyzvedávání ze ŠD

• 11. 9. 2020
        • V neděli 13. 9. od 16,00 do 19,00 hod. ve vestibulu ZŠ budeme vydávat čipy na vyzvedávání dětí ze ŠD. Veškeré aktuality a informace ohledně provozu ŠD naleznete v sekci - Školní družina - Novinky.

• DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!! ROUŠKY OD 10.9. I VE SPOLEČNÝCH PROSTORÁCH ZŠ!

• 9. 9. 2020
        • !!Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a od čtvrtka 10. září zavádí povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách staveb a ve společných prostorách škol.

Toto nařízení se netýká dětí předškolního věku.

• Organizace školního roku 2020/2021

• 1. 9. 2020
        • Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v úterý 1. září 2020.

Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 29. října 2020 a pátek 30. října 2020.

Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.

Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou pro Prahu- Zličín stanoveny na období 22. února – 28. února 2021.

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021. Pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů.

Vyučování bude ve druhém pololetí ukončeno ve středu 30. června 2021.

Hlavní prázdniny budou trvat od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021.

Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021.

Zdroj: MŠMT