• ŠKOLNÍ ASISTENT DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

• Do mateřské školy v Nedašovské ulici hledáme česky mluvícího školního asistenta.

Úvazek 0,3 (12 hod/týden) říjen 2022 - únor 2023. Pracovní doba v dopoledních hodinách. Nástup možný ihned.

Nutné pedagogické vzdělání nebo hotový kurz asistenta pedagoga.

Více na zednikova@zsamszlicin.cz nebo 604 352 280

• Informace k zahájení kroužků ZŠ Zličín

• Z důvodu nízkého počtu přihlášených nebudou otevřeny kroužky Konverzace AJ 6. třída, Konverzace AJ 7. třída a Šikovné ruce.

Platby za období říjen-prosinec je nutné uhradit dle pokynů na webu v termínu 1. 10. - 15. 10. 2022. Organizační pokyny zašlou lektoři jednotlivých kroužků do konce týdne.

Zahájení lekcí proběhne v týdnu od 3. 10.

Z personálních důvodů nebude v podzimní části zahájen externí kroužek atletiky HESU, všichni přihlášení byli informováni.

Robolego kroužek naopak nabízí volná místa ve skupině pro děti 1.- 2. tříd v pondělí od 16.30 do 18.00.

• ZÁKLADNÍ ŠKOLA ZLIČÍN HOSTILA FINSKÉ DĚTI S JEJICH UČITELI

• Ve dnech 5. – 7. 9. 2022 jsme měli vzácnou příležitost přivítat v naší škole návštěvu z Finska. Tzv. SUSIKOULU = vlčí škola je určena dětem fanoušků, kteří jezdí podpořit svůj tým na mezinárodní turnaje. Tentokrát se účastnila Mistrovství Evropy v basketbalu, které se v těchto dnech pořádalo i v Praze. Vlka má ve znaku finský basketbalový tým – symbolizuje jejich rychlou agresivní hru. Naši školu navštívilo osmnáct dětí se dvěma vyučujícími a koordinátorem.

Protože jsme se již dlouho intenzivně snažili navázat kontakty s finskými školami (Finsko tvoří naprostou špičku v oblasti vzdělávání), oslovovala jsem mj. i velvyslanectví ČR ve Finsku a Finské velvyslanectví v Praze. Nadšeně jsme proto souhlasili, když nám z finského velvyslanectví v srpnu zatelefonovali a nabídli nám, abychom společně s učiteli SUSIKOULU připravili pro jejich i naše žáky třídenní program. Finští kolegové přislíbili, že nám pomohou zajistit školy, které nám pomohou zrealizovat plánované stáže ve Finsku, na něž jsme do té doby nenašli partnery.

Aby si i naši žáci co nejvíce finských přátel užili a procvičili se v angličtině, při přípravě programu se vystřídalo několik tříd na 2. stupni. Vzájemně si prezentovaly zajímavosti ze svých zemí, naše děti připravily pro Finy svačinu, všichni si zazpívali české i finské písně. Společně si zatančili, řešili přírodopisné úkoly, vzájemně se učili základní slova a konverzační fráze obou jazyků. Nejvíce se žáci i učitelé pobavili při zdolávání českých a finských jazykolamů.

Důležitým bodem programu byl samozřejmě Eurobasket – úterní zápas ČR – Finsko v O2 aréně. Česká basketbalová federace projekt podpořila darováním vstupenek na tento zápas pro finské i naše děti a jejich učitele. Pro všechny to byl obrovský zážitek. „Vlci“ zaslouženě porazili náš tým 98:88 a tímto vítězstvím si zajistili postup do semifinále v Berlíně.

Poslední den se naše i finské děti utkaly stejně jako týmy na Mistrovství Evropy v basketbalu. Ze hry bylo už na první pohled zřejmé, že děti jsou z rodin sportovních fanoušků a že košíkovou opravdu umí. Naši žáci byli naopak úspěšnější v miniházené.

Vlčí škola ve středu odpoledne ještě pokračovala v rezidenci finského velvyslance. Byli jsme velmi hrdí na to, že na slavnostní program přizvali i nás – tři zástupce z hostitelské školy. Pan velvyslanec nás osobně přivítal a poděkoval za připravení programu pro SUSIKOULU. Autobus přivezl finské hráče, kteří si museli najít svého „parťáka“ z řad finských dětí vyluštěním anagramu. Všichni reprezentanti se bavili pestrými aktivitami, které pro ně připravili finští žáci se svými učiteli. Měli jsme velkou radost, když si zahráli i naše originální pexeso (česká x finská vlajka, prezident, jídlo, nápoj, hlavní město, logo hokejového týmu atd.). Nakonec pan velvyslanec poděkoval finskému týmu za skvělé výkony a popřál mu hodně štěstí do dalších bojů na Mistrovství Evropy.

Pro naše žáky byla spolupráce zajímavým zpestřením výuky, přesvědčili se, jak je jednoduché komunikovat, pokud se učí a ovládají světový jazyk. Věříme, že je tato zkušenost namotivuje a budou se chtít do angličtiny ještě více „opřít“. My pedagogové jsme byli nadšeni posláním celého projektu i tím, že finské ministerstvo školství i velvyslanectví podporují spolupráci nejlepších sportovců a žáků základních škol. Bylo by skvělé zavést podobné propojení i u nás. Tento projekt přináší nezapomenutelné zážitky a inspiraci pro zúčastněné děti i učitele. Pro ZŠ Zličín to byla příležitost nastartovat spolupráci na mezinárodní úrovni a podle reakce hostů i článků v médiích to byl start nadmíru povedený. Závěrem musím poděkovat všem pedagogům i dětem, které se na přípravě i samotném programu podíleli. A ostatním za toleranci a vstřícnost, protože vše skloubit s rozjezdem školního roku bylo velmi náročné pro celou školu. Ale stálo to za to.

Za vedení školy V. Šimáčková a K. Šmídová

Navsteva_finske_Sousikoulu_cely_prubeh.docx​​​​​​​

• Termíny sběru papíru 2022/2023

20. - 22.9. 2022

22. - 24. 11. 2022

10. - 12. 1. 2023

21.3. - 23.3. 2023

9.5. - 11.5. 2023

V úterý bude sběr vždy od 13:00 do 15:00 h.

Ve středu a ve čtvrtek vždy od 7:00 do 7:45 h.

Děkujeme, že sbíráte

• Časový harmonogram odpoledního vyučování žáků 7.-9. ročníku

• Pro školní rok 2022/2023 je odpolední výuka zařazena mimo pevně nastavený režim zvonění tak, aby odpolední výuka 7. - 9. tříd končila co nejdříve.

Rozložení hodin je následující:

VIII.A                                  VV            ÚT 14,00-15,30 (KAŽDÝ LICHÝ TÝDEN)

VII.třída, VIII.B dívky        TV            ÚT 13,30-15,00

VII.třída, VIII.B chlapci     TV            ST  13,30-15,00