• Školní pěvecký sbor - Sovičky - v akci…

• Náš nově založený pěvecký sbor Sovičky, který vznikl teprve v září pod vedením zkušené sbormistrové a nové paní učitelky hudební výchovy na naší základní škole Mgr. Hany Trejbalové, má přes svou krátkou historii za sebou zajímavé aktivity, kterými se můžeme pochlubit.

Už v říjnu se Sovičky zapojily do jedinečného audiovizuálního projektu „Hlasy sametu“, který u příležitosti oslavy výročí 30 let od sametové revoluce a 50 let Unie českých pěveckých sborů organizuje právě Unie českých pěveckých sborů. Cílem tohoto projektu je ukázat velikost a mnohotvárnost sborového života v ČR. Mediálním partnerem je Česká televize.

Natáčel se videoklip písně Mlýny od Spirituál kvintetu, kde byly použity prostřihy základního sboru, zapojených amatérských sborů a slavných zpěváků, kteří začínali v dětských sborech – Vojty Dyka, Adama Plachetky, Jany Kirschner. Projektu se nakonec zúčastnilo 94 sborů.

Náš pěvecký sbor si vybral pro natáčení netradiční prostředí – zpívali jsme v nákupním centru Metropole Zličín. Záměrem bylo, aby si divák rychle asocioval konkrétní místo v republice, aby tak bylo podtrženo, že se účastní celá země a že "se zpívá všude". Protože většina sborů zpívá na historických náměstích, my jsme zvolili úplně jiné prostředí, které ale také k běžnému životu patří.

Videoklip si můžete prohlédnout na tomto odkazu:

2. 12. náš sbor reprezentoval školu a Zličín na Adventních trzích na Staroměstském náměstí.

Po tomto vystoupení se Sovičky se svou sbormistrovou přemístily na Zličín do parku Na Prameništi, kde zazpívaly po slavnostním rozsvěcení vánočního stromečku.

Předvánoční plán sboru ZŠ Zličín vyvrcholí 10.12. Vánočním koncertem všech dětských pěveckých sborů, které Hanka Trejbalová vede, tj.  Noctuella, Kulíšci a Sovičky v Muzeu české hudby (Karmelitská ulice proti kostelu sv. Jezulátka).