• Pololetní vysvědčení je rozdáno... a bylo u toho i ČT Déčko!

     • Také předávání vysvědčení ale poznamenala epidemie koronaviru. Pro výpis z vysvědčení si totiž mohli dojít jen prvňáci a druháci. Ti ostatní je dostali elektronicky přes EduPage. Všichni rodiče obdrželi výpisy z vysvědčení svých dětí také on-line.

      Prvňáci na první předávání vysvědčení snad hned tak nezapomenou. Jejich výjimečný den odpoledne zpestřilo „zabydlování“ zvířat do terárií ve 2. patře školy. Už máme „svého“ chameleona pardálího a „svoji“ krajtu královskou. Chameleón i želvičky, které budou osazeny v další fázi, se narodili na začátku září, takže budou vždycky stejně staří jako naše nová škola.

      Předávání vysvědčení i přednášku paní Mařákové o našich nových obyvatelích školy můžete zhlédnout na Déčku ve „Zprávičkách“ zítra (v pátek 29. 1.) v 18.40.

     • DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

     • Z organizačních důvodů je od středy 27. 1. 2021 do odvolání omezen provoz vrátnice ZŠ do 18 hod. 

      Děkujeme za pochopení.

     • Vyhlašujeme čtenářskou výzvu pro ZŠ Zličín!

     • Putování Labyrintem světa aneb čtením po stopách Jana Amose Komenského

      Co to znamená? Společně se vydáme po stopách učitele národů, Jana Amose Komenského.

      Jak budeme putovat? No přece čtením knih! 🙂

      A jak to budeme počítat? Tak u toho si procvičíme matematiku! Každých 10 přečtených stránek budeme počítat jako 1 km ve skutečnosti.

      Názorně to vypadá takto: V knize Lovci mamutů od spisovatele Eduarda Štorcha mám přečteno 290 stran, tzn. že jsem ušel 29 km.

      A kdo bude na této trase putovat? Všichni žáci a zaměstnanci naší školy.

      Jak spočítáme, na kterém místě zrovna jsme? V tom nám pomůže naše knihovna. Po přečtení knihy pošlete zprávu emailem na adresu knihovna@zszlicin.cz a naše knihovnice, paní Marková a paní Čelobentič, vše pečlivě zaznamenají. Do zprávy vždy napište jméno autora, název knihy a počet přečtených stránek.

      V 1. a 2. třídě vám pomůže paní učitelka, jednoduše si přečtenou knihu vezmeš do školy a pak vše potřebné společně nahlásíte do knihovny.

      Kde uvidíme, jak daleko jsme došli? Na webu školy ukážeme každé pondělí v mapě, kde právě jsme.

      Dokážeme dojít po stopách Jana Amose Komenského z Moravy až do Německa, kde studoval na univerzitě? Nebo ještě dál do zemí, kde působil?

      Společnými silami jistě!

       

      Těšíme se na putování s knihami, které nám pomáhají při poznávání labyrintu světa!

     • Důležitá informace k přihlašování a odhlašování obědů žáků a dětí v ZŠ a MŠ

     • Systém přihlašování a odhlašování obědů je pro budovu Míšovická zajištěn přes stravovací systém iCanteen, dostupný z odkazu https://zsamszlicin.edupage.org/a/prihlasovani-a-odhlasovani-obedu. Je určen žákům základní školy, přípravné třídy i pro třídu Lišáků v MŠ.

      Bohužel tento systém není propojen se školním Edupage, proto nelze přes Edupage obědy odhlašovat! (Program iCanteen byl pro ZŠ vybrán firmou, která realizovala stavbu školy).

       

      Přihlašování a odhlašování obědů pro děti z MŠ Nedašovská a Hevlínská probíhá jako doposud, tj. mailem nebo telefonicky u vedoucí jídelny MŠ pí. Aleny Rücklové, kontakt na paní hospodářku je zde.