• Do jakých projektů jsme zapojeni?

Základní škola a mateřská škola Zličín je zapojena do projektů z různých oblastí jako zdravá výživa, další vzdělávání pedagogických pracovníků, podpora IT ve škole, podpora žáků s OMJ či podpora sportovních aktivit. Cílem všech projektů je pozitivně a plnohodnotně rozvíjet schopnosti a dovednosti všech dětí a žáků. Projekty vnímáme nejen jako doplnění vzdělávacího procesu na naší škole, ale také jako možnost pedagogické podpory a rozvoje všech učitelů MŠ i ZŠ.

Aktivně participujeme na těchto projektech:

• Sportuj ve škole

• Ovoce a zelenina do škol (https://ovocedoskol.szif.cz/web/Default.aspx)

• Mléko do škol (https://www.szif.cz/cs/podpora-spotreby-skolniho-mleka

• Projekt MŠ, ZŠ A ŠD Zličín 64 - Šablony II - spolufinancován Evropskou unií (plaka__t_novy__.pdf)

• Projekt MŠ A ZŠ ZLličín 81 - Šablony III. - spolufinancován Evropskou unií (Sablony_III_plakat.pdf)

• Projekt začleňování a podpora žáků s OMJ - ZŠ A MŠ ZLIČÍN je spolufinancován Evropskou unií.
          Reg. č.: CZ.07.4.68/0.0/0.0/18_066/0001482

Cílem projektu je rozvoj školy v oblasti vytváření proinkluzivního prostředí škol a k začleňování dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem (dětí s OMJ). Cílem projektu je vytvořit inkluzivní prostředí ve škole a přispět tak k snazšímu začleňování dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem.

• Projekt: Začleňování a podpora žáků s OMJ 2020 - ZŠ a MŠ Zličín
          Registrační číslo projektu: CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_071/0001920

Číslo a název výzvy: Výzva č. 54 – Začleňování a podpora žáků s odlišným mateřským jazykem II
                   Příjemce podpory: Základní škola a Mateřská škola, Praha 5 - Zličín, Nedašovská 328
                   Stručný popis projektu: Cílem projektu je rozvoj školy v oblasti vytváření proinkluzivního prostředí škol a k začleňování dětí a žáků s             odlišným mateřským jazykem (dětí s OMJ). Cílem projektu je vytvořit inkluzivní prostředí na základní škole a v mateřské škole a                     přispět tak k snazšímu začleňování dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem.

Projekt je spolufinancován Evropskou unii.

• Název projektu: OPEN 51

Reg. č. projektu: CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_068/0001440

Projekt je zaměřen na podporu společného vzdělávání a rozvíjení kompetencí žáků v partnerských ZŠ Praze. Cílem je vytvoření                         školního plánu MKV, dalších průřezových témat a na vytvoření a realizace programů na rozvoj TUR ve vztahu k sociálnímu                                 pilíři. Projekt       přispěje k sociální soudržnosti, chápání a respektování sociokulturní rozmanitosti, vztahu k okolnímu prostředí, k                 porozumění a toleranci odlišných kultur. Budou realizovány aktivity dle OPEN (O = Osvěta, P = Plán, E = Etnikum, N = Nové metody).

• Název projektu: Zahrada s přírodními prvky MŠ Zličín

Akceptační číslo: 1190700302

Stručný popis projektu: Předmětem projektu je úprava stávající zahrady mateřské školy na zahradu s prvky přírodní zahrady. Po                    úpravách bude zahrada poskytovat dětem praktickou i teoretickou výuku v oblasti EVVO. Bude se jednat zejména o balanční chodník,              pocitový chodník a hmyzí hotel. Součástí bude také kameniště, veverčí dráha, nebo broukoviště.