• V lednu pokračuje sběr papíru..

     • Milí rodiče,

      i v lednu pokračujeme se sběrem papíru, který proběhne v následujících termínech:

      úterý 10. 1. - čtvrtek 12. 1. 2023

      V úterý bude sběr vždy od 13:00 do 15:00 h.

      Ve středu a ve čtvrtek vždy od 7:00 do 7:45 h.

      Děkujeme, že sbíráte!

     • PF 2023

     • Krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí, pohody a úspěchů v novém roce 2023 přejí zaměstnanci ZŠ Zličín.

      Děkujeme všem návštěvníkům Vánočního jarmarku za příjemnou předvánoční pohodu, kterou v jeho průběhu pomáhali vytvořit.

     • DŮLEŽITÁ INFORMACE K POKRAČOVÁNÍ KROUŽKŮ OD LEDNA 2023

     • Kroužky lektorů ZŠ Zličín zahajujeme v týdnu od 9. 1. 2023 a pokračujeme do konce května (v červnu je rezerva pro náhradní hodiny).

      V prvním lednovém týdnu proběhnou náhradní hodiny za lekce, které v prosinci odpadly. 

      Případné odhlášení z kroužku, nebo nové přihlášení na kroužek zašlete na email: adminasist@zszlicin.czPlatba dle předpisu v EduPage do konce ledna.

      Do kroužku Výtvarná dílna (středa 15-16 hod) můžete nově dohlásit i děti ze 3.-4. ročníku. Vaření hrou od ledna povede paní učitelka Krošláková.

      Externí organizace poskytnou informace k pokračování kroužků samostatně.

     • VÁNOČNÍ JARMARK

     •  

      Srdečně zveme všechny děti a rodiče na vánoční setkání v úterý 20. prosince od 16.30 do 18.00.

      Můžete se těšit na

      • vystoupení pěveckého a tanečního kroužku
      • degustaci vánočního punče a čajů
      • ochutnávku dobrot z naší kuchyně
      • vánoční jarmark

      Přijďte se naladit na Vánoce, vybrat si originální výrobky dětí a podpořit rodičovský spolek při naší škole. 

      Vybrané příspěvky vložíme do fondu Spolku Světýlko, ze kterého budeme financovat školní projekty.

      TĚŠÍME SE NA VÁS!

     • Balíček okamžité pomoci pro Pražany

     • Vážení rodiče základní školy a obou mateřských škol,

      dovolujeme si vás informovat o Balíčku okamžité pomoci pro Pražany.

      Všechny informace naleznete ve složkách jednotlivých pracovišť - Základní škola, případně Mateřská škola (pracoviště Nad Parkem/U Rybníčku), u všech tří pracovišť v kolonce Balíček okamžité pomoci pro Pražany.

     • ŠKOLNÍ ASISTENT DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

     • Do mateřské školy v Nedašovské ulici hledáme česky mluvícího školního asistenta.

      Úvazek 0,3 (12 hod/týden) říjen 2022 - únor 2023. Pracovní doba v dopoledních hodinách. Nástup možný ihned.

      Nutné pedagogické vzdělání nebo hotový kurz asistenta pedagoga.

      Více na zednikova@zsamszlicin.cz nebo 604 352 280

     • UČITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLY

     • Do Mateřské školy Nedašovská hledáme kvalifikovanou a šikovnou paní učitelku na zástup za nemoc s návazností zástupu za mateřskou dovolenou. Nástup možný ihned.

      Více informaci na zednikova@zsamszlicin.cz nebo na 604 352 280

     • ZÁKLADNÍ ŠKOLA ZLIČÍN HOSTILA FINSKÉ DĚTI S JEJICH UČITELI

     • Ve dnech 5. – 7. 9. 2022 jsme měli vzácnou příležitost přivítat v naší škole návštěvu z Finska. Tzv. SUSIKOULU = vlčí škola je určena dětem fanoušků, kteří jezdí podpořit svůj tým na mezinárodní turnaje. Tentokrát se účastnila Mistrovství Evropy v basketbalu, které se v těchto dnech pořádalo i v Praze. Vlka má ve znaku finský basketbalový tým – symbolizuje jejich rychlou agresivní hru. Naši školu navštívilo osmnáct dětí se dvěma vyučujícími a koordinátorem.

      Protože jsme se již dlouho intenzivně snažili navázat kontakty s finskými školami (Finsko tvoří naprostou špičku v oblasti vzdělávání), oslovovala jsem mj. i velvyslanectví ČR ve Finsku a Finské velvyslanectví v Praze. Nadšeně jsme proto souhlasili, když nám z finského velvyslanectví v srpnu zatelefonovali a nabídli nám, abychom společně s učiteli SUSIKOULU připravili pro jejich i naše žáky třídenní program. Finští kolegové přislíbili, že nám pomohou zajistit školy, které nám pomohou zrealizovat plánované stáže ve Finsku, na něž jsme do té doby nenašli partnery.

      Aby si i naši žáci co nejvíce finských přátel užili a procvičili se v angličtině, při přípravě programu se vystřídalo několik tříd na 2. stupni. Vzájemně si prezentovaly zajímavosti ze svých zemí, naše děti připravily pro Finy svačinu, všichni si zazpívali české i finské písně. Společně si zatančili, řešili přírodopisné úkoly, vzájemně se učili základní slova a konverzační fráze obou jazyků. Nejvíce se žáci i učitelé pobavili při zdolávání českých a finských jazykolamů.

      Důležitým bodem programu byl samozřejmě Eurobasket – úterní zápas ČR – Finsko v O2 aréně. Česká basketbalová federace projekt podpořila darováním vstupenek na tento zápas pro finské i naše děti a jejich učitele. Pro všechny to byl obrovský zážitek. „Vlci“ zaslouženě porazili náš tým 98:88 a tímto vítězstvím si zajistili postup do semifinále v Berlíně.

      Poslední den se naše i finské děti utkaly stejně jako týmy na Mistrovství Evropy v basketbalu. Ze hry bylo už na první pohled zřejmé, že děti jsou z rodin sportovních fanoušků a že košíkovou opravdu umí. Naši žáci byli naopak úspěšnější v miniházené.

      Vlčí škola ve středu odpoledne ještě pokračovala v rezidenci finského velvyslance. Byli jsme velmi hrdí na to, že na slavnostní program přizvali i nás – tři zástupce z hostitelské školy. Pan velvyslanec nás osobně přivítal a poděkoval za připravení programu pro SUSIKOULU. Autobus přivezl finské hráče, kteří si museli najít svého „parťáka“ z řad finských dětí vyluštěním anagramu. Všichni reprezentanti se bavili pestrými aktivitami, které pro ně připravili finští žáci se svými učiteli. Měli jsme velkou radost, když si zahráli i naše originální pexeso (česká x finská vlajka, prezident, jídlo, nápoj, hlavní město, logo hokejového týmu atd.). Nakonec pan velvyslanec poděkoval finskému týmu za skvělé výkony a popřál mu hodně štěstí do dalších bojů na Mistrovství Evropy.

      Pro naše žáky byla spolupráce zajímavým zpestřením výuky, přesvědčili se, jak je jednoduché komunikovat, pokud se učí a ovládají světový jazyk. Věříme, že je tato zkušenost namotivuje a budou se chtít do angličtiny ještě více „opřít“. My pedagogové jsme byli nadšeni posláním celého projektu i tím, že finské ministerstvo školství i velvyslanectví podporují spolupráci nejlepších sportovců a žáků základních škol. Bylo by skvělé zavést podobné propojení i u nás. Tento projekt přináší nezapomenutelné zážitky a inspiraci pro zúčastněné děti i učitele. Pro ZŠ Zličín to byla příležitost nastartovat spolupráci na mezinárodní úrovni a podle reakce hostů i článků v médiích to byl start nadmíru povedený. Závěrem musím poděkovat všem pedagogům i dětem, které se na přípravě i samotném programu podíleli. A ostatním za toleranci a vstřícnost, protože vše skloubit s rozjezdem školního roku bylo velmi náročné pro celou školu. Ale stálo to za to.

      Za vedení školy V. Šimáčková a K. Šmídová

      Navsteva_finske_Sousikoulu_cely_prubeh.docx​​​​​​​

     • Termíny sběru papíru 2022/2023

     •  

      20. - 22.9. 2022

      22. - 24. 11. 2022

      10. - 12. 1. 2023

      21.3. - 23.3. 2023

      9.5. - 11.5. 2023

       

      V úterý bude sběr vždy od 13:00 do 15:00 h.

       

      Ve středu a ve čtvrtek vždy od 7:00 do 7:45 h.

       

      Děkujeme, že sbíráte

     • Časový harmonogram odpoledního vyučování žáků 7.-9. ročníku

     • Pro školní rok 2022/2023 je odpolední výuka zařazena mimo pevně nastavený režim zvonění tak, aby odpolední výuka 7. - 9. tříd končila co nejdříve.

      Rozložení hodin je následující:

      VIII.A                                  VV            ÚT 14,00-15,30 (KAŽDÝ LICHÝ TÝDEN)

      VII.třída, VIII.B dívky        TV            ÚT 13,30-15,00

      VII.třída, VIII.B chlapci     TV            ST  13,30-15,00

      IX.třída                              PDT/ČJD ST  13,10-13,55   14,00-14,45

     • Důležité upozornění k provozu parkoviště ZŠ

     • Ve čtvrtek 1. září bude zvýšený provoz na parkovišti ZŠ, žádáme rodiče prvňáčků, aby přišli pěšky, nebo parkovali mimo areál ZŠ.

      Z důvodu plynulého a bezpečného ranního provozu u školy je nutné, aby rodiče zastavili na pravé straně parkoviště pouze na dobu vystoupení dítěte z auta a uvolnili místo.

      Žádáme o zvýšenou opatrnost a ohleduplnost, děkujeme.

     • Informace k zahájení školního roku 2022/2023

     • Žáci 1. tříd zahájí školní docházku 1. září 2022 v 8.00. Slavnostní přivítání prvňáčků proběhne v prostoru ZŠ vedle vchodu do školy, v případě nepříznivého počasí v jídelně. Děti si berou s sebou školní tašky, shromáždí se u paní učitelky své třídy.

      Po uvítání paní starostkou a zástupci Úřadu MČ Praha - Zličín paní učitelky odvedou děti s rodiči do učeben, kde žáčci dostanou školní pomůcky. Rodiče zůstanou ve třídě na první třídní schůzku od 9 do 10 h, děti si převezmou vychovatelky školní družiny a provedou je po škole.

      Ve dnech 2., 5. a 6. září prvňáčky vyzvedne paní učitelka v 7.50 u vstupu do školy. Výuka 2-3-4 vyučovací hodiny, oběd od 11.30 do 12.00. Pro zájemce již bude fungovat školní družina, třídní učitelky děti po skončení vyučování předávají vychovatelce, případně je odvedou ke vchodu do školy, rodiče počkají před budovou. Stálý rozvrh prvních tříd bude platit od úterý 6. září.

      Žáci 2.- 9. ročníku zahájí školní rok ve čtvrtek 1. září 2021 v 8.00 ve své učebně s třídní učitelkou. Proběhne přivítání, žáci obdrží organizační pokyny. S sebou: psací potřeby. Odchod kolem 9.00. Přezůvky jsou nutné od pátku, žáci dostanou klíčky od skříněk.

      V pátek se uskuteční třídnické hodiny, od pondělí 5. září do středy 7. září bude platit upravený rozvrh z důvodu studijní návštěvy žáků a učitelů z Finska. Stálý rozvrh začne zkušebně platit od čtvrtka 8. září.

      Vydávání obědů: pro 2. – 4. ročník od 12.00 do 12.40, žáci 5. – 9. ročníku od 12.45 do 13.20.

      Školní jídelna a družina včetně ranní družiny budou z organizačních důvodů v provozu až od pátku 2. září. Zápisní lístek do družiny je nutné odevzdat na vrátnici nejpozději 1. září.

      Čipy Bellhop pro nové žáky (nutné k vyzvedávání dětí ze družiny) se budou prodávat v pondělí 29. srpna a středu 31. srpna od 15.00 do 17.00 u vrátnice ZŠ. Objednání čipů prostřednictvím formuláře na webu ZŠ viz. záložka Družina.

      Přihlášky ke stravování ve školní jídelně vyřídíte ve stravné kanceláři (boční vstup do ZŠ), otevírací hodiny 1. září od 9.00 do 11.00 a 2. září od 8.00 do 10.00. Přihlášku potřebují všichni noví žáci.

     • Zájmové kroužky pro školní rok 2022/2023 

     •  

      V novém školním roce s radostí znovu nabízíme řadu kroužků a zájmových činností. 

      Nabídka volnočasových aktivit a informace k platbám pro rok 2022/2023 je zveřejněna na webu ZŠ - zájmové činnosti.

      Pro přihlašování na kroužky lektorů ZŠ bude od 5. 9. do 25. 9. aktivovaný systém v Edupage. Na kroužky externích organizací a lektorů se přihlásíte dle jejich pokynů. Kroužky začínají od 5. 10., případně dříve dle informace externích organizací. 

      Burza kroužků proběhne ve čtvrtek 1. 9. 2022 od 17 do 18 hod u vstupu do školy, lektoři představí svou činnost, děti i rodiče mohou získat informace k jednotlivým aktivitám. Jste srdečně zváni!

       

     • Hledáme asistenty do mateřské školy

     • Do mateřské školy v Nedašovské ulici hledáme:

      Školního asistenta/tku na poloviční úvazek. Nástup září 2022. Pracovní doba po-pá 8-12 hod. Požadujeme pedagogické vzdělání nebo kurz asistenta pedagoga.

      Dvojjazyčného školního asistenta na poloviční úvazek. Nástup září 2022. Pracovní doba po-pá 8-12 hod. Požadujeme pedagogické vzdělání nebo kurz asistenta pedagoga, znalost (doloženou zkouškou) cizího jazyku (ideální ruský/ukrajinský). 

      Pro více informací kontaktujte zastupkyni ředitelky pro MŠ Pavlínu Zedníkovou - zednikova@zsamszlicin.cz nebo 604352280